Toprağın fısıltısına kulak veren 18 Mimarlık Öğrencisi aranıyor. Toprak yapım tekniklerinde derinleşeceğimiz ve ellerimizle inşa edeceğimiz bir haftaya davetlisiniz.

Rammed Earth Workshop | Layer by Layer - Sıkıştırılmış Toprak Atölyesi, mimarlık öğrencilerini 11 Ağustos 2019 'a kadar başvuruda bulunmaya davet ediyor. Davet tüm mimarlık LİSANS ve YÜKSEK LİSANS öğrencilerine açıktır.

Sıkıştırılmış Toprak Atölyeleri serisinin başlangıcı olan Rammed Earth Workshop | Layer by Layer, AGÜ ’nün ev sahipliğinde Kayseri Mimarlar Odası’nın desteği ile 12 – 18 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Bütün mimarlık öğrencilerine açık olan çağrı için ekibimiz tüm heyecanı ile çalışıyor.


Nedir bu Rammed Earth?

 

Atölyede bizleri neler bekliyor?

Toprağı dokunarak hissettiğimiz, hissederek öğrendiğimiz, öğrenerek tasarladığımız ama en önemlisi hep beraber ellerimizle ürettiğimiz bir haftaya davetlisiniz. Sıkıştırılmış toprak yapım tekniğinin detaylarının anlatılacağı atölyede toprak yapım pratikleri ve malzeme etkin tasarım detayları hakkında bilgiler verilecektir. Katılımcılar ile zenginleşecek ve geliştirilecek tasarımın / enstalasyonun AGÜ ev sahipliğinde üretimi / inşası planlanmaktadır. Atölye sonunda sürecin farklı ölçeklerde hissedilebilmesi ve ifade edilebilmesi adına organizasyonun tamamının tasarlandığı ve katılımcıların bu hikayenin bir parçası olduğu sergi düzeni planlanmaktadır.

Küratörlüğünü Çağlar İşbilir ve Can Cumalı’nın üstlendiği Layer by Layer atölyesinde Buket Metin, Aslıhan Atılgan yardımcı küratörlüğü üstleneceklerdir. Mehmet Gören sürece maket / model ölçeğinde destek sağlarken, Burcu Ceylan illüstrasyonları ile sürecin sergilenmesine ve dijital boyutta okunmasına katkılar sağlayacaktır.

 

Atölye ekibinde kimler var?

 

Atölye programı

Nerede konaklayacağız?

Kampüs sınırları içerisinde bulunan AGÜ Öğrenci Köyü kapılarını bizim için ücretsiz açıyor. 

Peki yemekler?

Atölye kapsamında 3 öğün yemek ve atıştırmalıklar tarafımızdan ücretsiz sağlanacaktır.

Ya sorum olursa?

Bizlere ArchforEarth@agu.edu.tr e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

Nasıl başvurabilirim?

Bizler atölye gününe kadar çok sıkı çalışıyor olacağız.
11 Ağustos 2019 saat 23:59 'a kadar BAŞVURU FORMU 'nu özenle doldurarak başvurabilirsiniz.
Atölyede buluşmak ve heyecanımızı paylaşmak dileği ile.


Özel teşekkürler