AGÜ Mimarlık Bölümü tarafından/ev sahipliğinde düzenlenen çevre odaklı, yerel/ulusal/uluslararası işbirliklerine önem veren ve uygulamaya dayalı atölyelerden oluşan “Arch|for|Earth” serisinin ikincisi olarak düzenlenecek “Doğal Taş Tasarımı Atölyesi: Cephe Tasarımı” atölyesi 30 Kasım 2019 tarihinde AGÜ Sümer Kampüsü Büyük Ambar Binasında gerçekleştirilecektir.

Abdullah Gül Üniversitesi ve İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği işbirliğiyle düzenlenen atölye kapsamında cephe tasarımı ve uygulamalarında kullanılan yeni teknikler tasarım aracılığıyla deneyimlenecektir.

Atölye Kayseri'de eğitim gören tüm Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinin katılımına açıktır. Atölyeye katılmak isteyen öğrencilerin 22 Kasım 2019 tarihine kadar Ad-Soyad, Üniversite, Sınıf ve Cep Telefonu bilgilerini içeren bir e-posta ile archforearth@agu.edu.tr adresine başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru sırasına göre atölyeye kayıt yapılacaktır. 

Atölyeye katılım ücretsizdir. Atölye çalışmasına katılacak öğrencilerin kullanacakları çizim malzemelerini (eskiz kağıtları, kalemler, bilgisayar, vb.) getirmeleri gerekmektedir. 

ArchforEarth Atölyeler serisini https://www.instagram.com/archforearth/ sayfasından takip edebilirsiniz.